Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski we Frampolu

JSON XML

Szczegółowe dane komórki

Nazwa komórki
Urząd Miejski we Frampolu

Pracownicy

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Podinspektor ds.dróg gminnych

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Podinspektor ds. wymiaru podatków, opłat i księgowości podatkowej

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Podinspektor ds, mienia i gospodarki nieruchomościami.
Obowiązki:
1. W zakresie geodezji: a. obsługa bazy danych zawierającej ewidencję gruntów i budynków dla potrzeb gminy, b. wnioskowanie o dokonanie zmian w księgach wieczystych, c. umieszczanie i utrzymanie tabliczek z nazwami ulic i placów, d. oznaczanie nieruchomości numerami porządkowymi, e. prowadzenie spraw związanych z podziałem i rozgraniczeniem nieruchomości. f. prowadzenie postępowań dotyczących nazw miejscowości, obiektów fizjograficznych, ulic, g. prowadzenie spraw podziału terytorialnego i zmiany granic administracyjnych gminy. h. wydawanie zaświadczeń o własności nieruchomości. 2. W zakresie mienia i gospodarki nieruchomościami: a. obrót nieruchomościami w sposób zgodny z zasadami prawidłowej i racjonalnej gospodarki, b. tworzenie i gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości, c. sprzedaż i oddawanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu i w drodze bezprzetargowej, d. oddawanie nieruchomości w trwały zarząd, e. prowadzenie spraw w zakresie zlecania wyceny nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży, wnioskowanie w sprawie udzielania bonifikat, f. realizowanie przysługującego Gminie prawa pierwokupu, g. wykonywanie zadań związanych z ustaleniem opłat adiacenckich, h. współdziałanie z organem prowadzącym kataster nieruchomości w sprawie wyłożenia map taksacyjnych i tabel do publicznego wglądu, i. przyjmowanie wniosków o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności i przygotowywanie projektów decyzji w tym zakresie, j. wykonywanie innych zadań wynikających z ustawy o gospodarce nieruchomościami. k. przygotowywanie projektów umów najmu i dzierżawy lokali stanowiących własność Gminy, l. prowadzenie ewidencji zawartych umów najmu i dzierżawy, ł. przygotowywanie projektów uchwał Rady w zakresie stawek czynszowych na terenie Gminy, m. prowadzenie ewidencji składników mienia gminy.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. kultury, sportu, zdrowia i koordynacji GCI.
Obowiązki:
1. W zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych oraz ochrony zdrowia. 1) koordynacja pracy i prowadzenie dokumentacji Miejsko - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, 2) przygotowywanie projektów zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, 3) kontrola placówek posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, 4) rozpatrywanie skarg i przedkładanie wniosków o cofnięcie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, 5) prowadzenie innych spraw związanych z wykonywaniem zadań Gminy określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 6) współdziałanie z placówkami służby zdrowia w celu zapewnienia prawidłowego stanu opieki zdrowotnej na terenie Gminy, 2. W zakresie kultury i sportu: 1) koordynowanie opracowywania planów finansowych instytucji kultury, jednostek Organizacyjnych sportu i turystyki, 2) udział w organizowaniu wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji, 3) inicjowanie działań jednostek organizacyjnych w zakresie upowszechniania kultury, turystyki i sportu, 4) przygotowywanie wniosków o udzielenie dotacji oraz kontrola prawidłowości rozliczeń w tym zakresie, 5) ustalenie zadań zleconych podległym jednostkom organizacyjnym w sferze kultury, sportu i turystyki, zabezpieczenie w projektach budżetu środków na ten cel oraz rozliczenie wykonania, 6) koordynowanie opracowywania projektów statutów podległych instytucji kultury oraz jednostek organizacyjnych sportu i turystyki, 7) prowadzenie rejestru instytucji kultury, 8) nadzór nad działalnością jednostek organizacyjnych kultury, sportu i turystyki, w tym również udział w kontrolach w zakresie realizacji budżetu, 9) współpraca ze społecznym i amatorskim ruchem kulturalnym, turystycznym i sportowym, 10) przyjmowanie zgłoszeń o imprezach artystycznych lub sportowych organizowanych w ramach działalności kulturalnej i sportowo – rekreacyjnej na terenie Gminy, 11) wnioskowanie o wydanie zakazu odbycia imprezy artystycznej lub sportowej na terenie Gminy, 12) promowanie osiągnięć w zakresie kultury, sportu, turystyki i metod wypoczynku, w szczególności dzieci i młodzieży, 13) prowadzenie postępowań w zakresie ochrony dóbr kultury, 14) współpraca z krajowymi i zagranicznymi instytucjami i organizacjami w zakresie wymiany doświadczeń w kształtowaniu działalności kulturalnej, sportowej i turystycznej, 15) prowadzenie ewidencji stowarzyszeń działających na terenie gminy, 16) organizowanie i sprawowanie opieki nad miejscami pamięci narodowej, grobami wojennymi, współpraca z organizacjami kombatanckimi w tym zakresie, 17) nadzór nad działalnością i funkcjonowaniem Gminnego Centrum Informacji. 18) przygotowywanie decyzji o zezwoleniu bądź o zakazie odbycia zgromadzenia i przyjmowanie zawiadomień o zgromadzeniach, 19) udzielanie zezwoleń na przeprowadzenie i nadzorowanie zbiórek publicznych, 20) przyjmowanie zawiadomień o imprezach odbywających się poza stałą siedzibą albo w sposób objazdowy oraz przygotowanie decyzji w tym zakresie,

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji.
Obowiązki:
o zakresu działania Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji należy w szczególności: 1. W zakresie budownictwa 1) opracowywanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, 2) współpraca z organami administracji rządowej w zakresie nadzoru budowlanego 2. W zakresie zagospodarowania przestrzennego: 1) przygotowywanie i organizacja pracy nad porządzaniem studium uwarunkowań i przygotowywanie projektów uchwał Rady w sprawach przystąpienia do opracowania i przyjęcia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy, 2) przygotowywanie projektów uchwał w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 3) przygotowywanie materiałów do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 4) prowadzenie dokumentacji planistycznej w zakresie planów miejscowych, 5) przygotowywanie projektów uchwał Rady w przedmiocie rozstrzygnięcia protestu bądź zarzutu przeciwko ustaleniom przyjętym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wyłożonym do publicznego wglądu, 6) prowadzenie aktualizowanego rejestru miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz przechowywanie oryginałów planów, w tym także uchylonych i nieobowiązujących, 7) przygotowanie decyzji o sposobie tymczasowego zagospodarowania terenu. 8) opiniowanie wstępnych projektów podziału działek stwierdzających zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego, 9) wydawanie zaświadczeń potwierdzających lokalizację działek zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. 3. W zakresie gospodarki mieszkaniowej: a. sprawowanie nadzoru nad realizacją ustalonych przez Radę zasad gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy, b. opracowywanie planu remontów lokali gminnych i wnioskowanie o zabezpieczenie w budżecie środków na ten cel, c. prowadzenie nadzoru nad remontami lokali gminnych i ich utrzymaniem, d. realizacja uchwał Rady dotyczących zasad i trybu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Gminy, e. prowadzenie spraw z zakresu ochrony praw lokatorów, f. współpraca i reprezentowanie interesów gminy we wspólnotach mieszkaniowych,

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. ochrony środowiska i rolnictwa
Obowiązki:

1. W zakresie rolnictwa: a. ustalanie które nieruchomości stanowią wspólnotę gruntową lub mienie gminne, b. ustalanie wykazu osób uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej oraz wykazu obszaru gospodarstw przez nich posiadanych i wielkości przysługujących im udziałów we wspólnocie, c. wnioskowanie o zgodę na przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne oraz wykonywanie innych działań przekazanych ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych do kompetencji gmin, d. wydawanie zezwoleń na uprawę maku i konopi i przeprowadzanie kontroli tych upraw, e. nadzorowanie prac związanych z organizacją i prowadzeniem spisów rolnych. f. prowadzenie spraw związanych z ochroną gruntów rolnych i leśnych, g. ochrona roślin uprawnych przed chorobami, informowanie o pojawieniu się chorób i szkodników, nakazywanie wykonania określonych zabiegów, h. pomoc właścicielom upraw dotkniętych zniszczeniami, i. analizy i prognozy rozwoju rolnictwa i gospodarki żywnościowej oraz usług na rzecz rolnictwa. 2. W zakresie ochrony środowiska: 1) udzielanie zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów oraz pobieranie opłat z tego tytułu, 2) wymierzanie kary pieniężnej za samowolne usuwanie drzew lub krzewów, 3) podejmowanie czynności zapewniających warunki organizacyjne i techniczne niezbędne dla ochrony środowiska przed odpadami, 4) kontrola przestrzegania przepisów o ochronie środowiska na terenie Gminy, 5) nadzór nad prowadzeniem akcji wyłapywania bezpańskich psów, 6) wydawanie zezwoleń na utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną, 7) przygotowywanie decyzji w sprawie odebrania właścicielowi lub osobie utrzymującej zwierzę rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane i przekazywanie go do schroniska dla zwierząt albo innej osobie lub instytucji, 8) wydawanie decyzji o przywrócenie do poprzedniego stanu wody na gruncie, 9) opiniowanie zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub transportu oraz odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, 10) opiniowanie programów gospodarowania odpadami niebezpiecznymi, 11) wydawanie zezwoleń w zakresie zbierania i transportu odpadów komunalnych.

1. Inspektor ochrony danych.

2. Do zadań Inspektora ochrony danych należą w szczególności:

1) Informowanie administratora danych osobowych podmiotu przetwarzającego oraz pracowników urzędu, którzy przetwarzają dane osobowe o obowiązkach spoczywających na nich na mocy obowiązującego rozporządzenia RODO oraz przepisów krajowych o ochronie danych osobowych i doradzenie im w tej sprawie,

2) Monitorowanie przestrzegania obowiązującego rozporządzenia RODO,

3) Współpraca z organem nadzoru,

4) Pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzorczego w kwestiach związanych z przetwarzaniem, w tym z uprzednimi konsultacjami, o których mowa w art. 36 rozporządzenia RODO, oraz w stosownych przypadkach prowadzenie konsultacji we wszelkich innych sprawach.

5) Udzielanie na żądanie zaleceń co do oceny skutków dla ochrony danych oraz monitorowanie jej wykonania zgodnie z obowiązującymi przepisami,

6) Wykonywanie innych zadań i obowiązków powierzonych przez administratora danych osobowych.


Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Samodzielne Stanowisko ds. Informatyki
Obowiązki:

I. W zakresie informatyki biurowej: 1) nadzorowanie eksploatacji oprogramowań funkcjonujących w Urzędzie, 2) wdrażanie programów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Urzędu, 3) administrowanie lokalną siecią komputerową, 4) wykonywanie czynności wynikających z bieżącego funkcjonowania systemu informatycznego w Urzędzie, 5) przeciwdziałanie dostępowi osób niepowołanych do systemu informatycznego, 6) pełnienie nadzoru nad mechanizmami uwierzytelniania użytkownika oraz kontroli nad dostępem do danych osobowych, 7) ustalanie, ewidencjonowanie i rejestrowanie dla każdego użytkownika systemu informatycznego odrębnego identyfikatora, 8) pełnienie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji oraz wykonywanie obowiązków wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych i przepisów o ochronie informacji niejawnych w tym zakresie, 9) zapewnienie przestrzegania zasad i wymagań bezpieczeństwa dla systemów informatycznych, 10) stała inwentaryzacja sprzętu komputerowego i oprogramowania (komputery, drukarki, monitory, programy), określenie stanu faktycznego oraz potrzeb; 11) obsługa i aktualizacja stron internetowych zarejestrowanych przez Urząd, 12) pełnienie obowiązków inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego, 13) nadzór nad prawidłowością elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie, 14) podstawowa konserwacja sprzętu komputerowego i urządzeń techniki biurowej w Urzędzie. II. W zakresie promocji gminy: 1) organizacja, prowadzenie i koordynacja działań związanych z promocją gospodarczą, turystyczną i kulturalną miasta i gminy we współdziałaniu z referatami Urzędu, związkami gmin i miast oraz przy współpracy z jednostkami zajmującymi się profesjonalnie promocją; 2) prowadzenie wielokierunkowych działań dotyczących udziału gminy w różnego rodzaju prezentacjach, wystawach, targach organizowanych na terenie gminy oraz poza nią; 3) opracowywanie materiałów promocyjnych (foldery, wydawnictwa, oferty itp.), 4) współpracowanie z różnymi instytucjami i organizacjami w celu promocji Gminy, 5) sporządzanie zaproszeń, podziękowań, listów gratulacyjnych, intencyjnych itp., 6) promocja istotnych zadań inwestycyjnych Gminy, 7) utrzymywanie bieżących kontaktów z przedstawicielami środków masowego przekazu, 8) wykonywanie innych zadań powierzonych przez Burmistrza.


Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Podatków i Opłat Lokalnych
Obowiązki:
W zakresie poboru, księgowania i egzekucji podatków od osób prawnych oraz rozliczania opłaty targowej: 1. prowadzenie ewidencji komputerowej podatników i opodatkowanych nieruchomości wg programu podatkowego, 2. przygotowanie decyzji w I instancji w zakresie określania zobowiązań podatkowych osób prawnych w podatku rolnym, leśnym i od nieruchomości, 3. zbieranie informacji niezbędnych do realizacji podatków od osób prawnych – przyjmowanie deklaracji na podatek rolny, leśny i od nieruchomości, 4. dokonywanie kontroli prawidłowości składanych deklaracji na podatek od nieruchomości, 5. analiza składanych deklaracji, wzywanie do korekty oraz dokonywanie korekt tych deklaracji, 6. prowadzenie postępowań podatkowych w sprawach dotyczących stosowania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych – rozłożenia na raty podatku lub zaległości, odroczenia terminu płatności podatku lub zaległości oraz umorzeń zaległości, przygotowywanie decyzji w tych sprawach, 7. wystawianie upomnień dla zalegających w zobowiązaniach, 8. wystawianie tytułów wykonawczych oraz przesyłanie ich do organu egzekucyjnego, 9. rozliczanie inkasentów z poboru opłaty targowej. II. W zakresie poboru, księgowania i egzekucji podatku od środków transportowych: 1. prowadzenie ewidencji komputerowej podatników i opodatkowanych pojazdów wg programu podatkowego, 2. przygotowanie decyzji w I instancji w zakresie określania zobowiązania podatkowego w podatku od środków transportowych, 3. zbieranie informacji niezbędnych do realizacji podatku od środków transportowych – przyjmowanie deklaracji, 4. dokonywanie kontroli prawidłowości składanych deklaracji, 5. analiza składanych deklaracji, wzywanie do korekty oraz dokonywanie korekt tych deklaracji, 6. wystawianie upomnień dla zalegających w zobowiązaniach, 7. wystawianie tytułów wykonawczych oraz przesyłanie ich do organu egzekucyjnego. III. Referat Podatków, opłat lokalnych i zamówień publicznych przy oznakowaniu używa symbolu „PD”

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Sekretarka
Godziny przyjęć i nr pokoju:

pn - pt 7.30 - 15.30, wt - 8.00 - 16.00

Obowiązki:

1. W zakresie spraw gospodarczych: 1) gospodarka lokalami biurowymi Urzędu, zabezpieczenie mienia i organizacja ochrony budynku, 2) organizowanie remontów i konserwacji budynku Urzędu, 3) zaopatrzenie materiałowo-techniczne na cele administracyjne, 4) prowadzenie zbioru przepisów prawnych, 5) obsługa kserokopiarki, łącznicy telefonicznej i faksu, 6) zamawianie i rozprowadzanie wśród zainteresowanych pracowników czasopism i innych wydawnictw fachowych szczególnie o tematyce samorządowej, 7) gospodarka odzieżą roboczą i ochronną, 8) utrzymanie czystości pomieszczeń Urzędu, 9) gospodarka tablicami i pieczęciami urzędowymi, 10) przyjmowanie i wysyłanie korespondencji Urzędu. 11) dozorowanie budynków administrowanych przez Urząd, 12) prowadzenie ewidencji i znakowania środków trwałych w użytkowaniu.


Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Skarbnik Gminy
Obowiązki:

Obowiązki: 1. Skarbnik wykonuje budżet Gminy oraz prowadzi gospodarkę finansową Gminy, a w szczególności: 1) przygotowuje projekty uchwał budżetowych, 2) analizuje budżet i bieżąco informuje Burmistrza o jego realizacji oraz wnioskuje w sprawie zmian w budżecie, 3) sprawuje wewnętrzną kontrolę finansową i czuwa nad organizacją obiegu dokumentów finansowych, 4) sporządza sprawozdania finansowe oraz informacje opisowe z realizacji budżetu Gminy 5) udziela bądź odmawia kontrasygnaty czynności prawnych powodujących powstanie zobowiązań finansowych, 6) kontroluje gospodarkę finansową jednostek organizacyjnych Gminy, 7) opracowuje regulamin kontroli wewnętrznej Gminy, 8) organizuje rozliczenia z osiedlami i sołectwami, 9) prowadzi kontrolę nad prawidłowością wykorzystania środków finansowych przekazanych przez organy Gminy jednostkom pozarządowym, 10) zapewnia prawidłowe prowadzenie księgowości i ewidencji majątku Gminy, 11) wypełnia obowiązki wynikające z przepisów prawnych dotyczących gospodarki finansowej Gminy, 12) wykonuje inne zadania zlecone przez Burmistrza, 2. Skarbnik sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą i realizacją zadań wykonywanych przez: a. Referat Finansowy, b. Referat Podatków, Opłat Lokalnych i Zamówień Publicznych


Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Podinspektor ds.inwestycji,zamówień publicznych i budownictwa

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds.wojskowych, zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego.
Obowiązki:
1. W zakresie spraw wojskowych, zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego: 1) przygotowywanie ludności i mienia komunalnego na wypadek wojny, 2) realizowanie zadań związanych z wykonywaniem powszechnego obowiązku obrony oraz współdziałanie w tych sprawach z organami wojskowymi i administracją rządową, 3) sporządzanie list poborowych, 4) udział w przygotowywaniu poboru i jego przeprowadzaniu, 5) wydawanie zaświadczeń w sprawie powszechnego obowiązku obrony, 6) organizowanie i doręczanie kart powołania do odbycia ćwiczeń wojskowych przeprowadzanych w trybie natychmiastowego stawiennictwa oraz do czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, 7) tworzenie formacji obrony cywilnej, 8) nakładanie obowiązków w ramach powszechnej samoobrony ludności, 9) przygotowywanie decyzji dotyczących zajęcia na cele przejściowego zakwaterowania sił zbrojnych budynków, pomieszczeń i terenów oraz decyzji o przysługującym odszkodowaniu z tego tytułu, 10) zapewnienie ochotniczym strażom pożarnym środków alarmowania i łączności, pomieszczeń, wyposażenia w sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe, odzieży specjalnej i umundurowania, 11) prowadzenie rejestru terenowych ochotniczych straży pożarnych 12) organizacja współpracy z organami sprawiedliwości i ścigania w zakresie utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, 13) prowadzenie kancelarii tajnej, 2. W zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy: 1) przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz propozycji poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy, 3) udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, 4) prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, 5) doradztwo w zakresie przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 6) czuwanie nad organizacją szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, 7) współdziałanie z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami, w szczególności przy organizowaniu okresowych badań lekarskich pracowników, 8) wykonywanie innych działań wynikających z przepisów dotyczących służby bhp.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Burmistrz Frampola
Obowiązki:
.Obowiązki i kompetencje Burmistrza określają ustawy, Statut Gminy i uchwały Rady; w szczególności Burmistrz: 1)wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników Urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. 2)realizuje politykę kadrową i odpowiada za przestrzeganie przepisów prawa związanych ze stosunkiem pracy, 3)kieruje bieżącymi sprawami Gminy oraz reprezentuje ją na zewnątrz, 4)organizuje wykonanie uchwał Rady, 5)wydaje decyzje z zakresu administracji publicznej, 6)może upoważnić Zastępcę Burmistrza lub innych pracowników Gminy do wydawania decyzji administracyjnych w jego imieniu, 7)jest szefem obrony cywilnej, 8)ustala regulamin pracy Urzędu oraz inne akty wewnętrzn 2.Burmistrz sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą i realizacją zadań wykonywanych przez: a. Zastępcę Burmistrza, b. Sekretarza, c. Skarbnika, d. Radcę prawnego, e. Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, f. Kierowników Referatów.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. księgowości budżetowej.
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Referatu Finansowego należy w szczególności: 1) sporządzanie projektu rocznego budżetu Gminy oraz przedkładanie jego w obowiązującym trybie do uchwalenia, 2) prowadzenie księgowości gminnych funduszy celowych na zasadach określonych przepisami ustaw szczególnych, 3) realizowanie planów dochodów i wydatków budżetowych, dokonywanie analiz w tym przedmiocie oraz opracowywanie wniosków w zakresie gospodarki finansowej dla Burmistrza i Rady, 4) prowadzenie ewidencji składników mienia Gminy, 5) sporządzanie sprawozdań oraz informacji opisowych dotyczących realizacji budżetu i działalności finansowej Gminy, 6) prowadzenie księgowości finansowej, 7) prowadzenie obsługi kasowej Urzędu, oraz rozliczanie się z druków ścisłego zarachowania, 8) współpraca z Regionalną Izbą Obrachunkową, Urzędem Skarbowym, bankami, funduszami i fundacjami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, 9) przeprowadzanie kontroli gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych Gminy, 10) naliczanie i wypłata wynagrodzeń oraz innych należności związanych ze stosunkiem pracy pracownikom samorządowym oraz wykonywanie obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, 11) wykonywanie obowiązków płatnika podatku VAT 12) terminowe i zgodne z przepisami przekazywanie składek od wynagrodzeń pracowników na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, 13) prowadzenie i załatwianie innych spraw związanych z gospodarką finansową Gminy, 14) organizowanie kontroli wewnętrznej zgodnie z przepisami o rachunkowości. 15) prowadzenie księgi druków ścisłego zarachowania, czeków gotówkowych i rozrachunkowych, kwitariuszy przychodowych, 16) dokonywanie zapłaty za rachunki. 2. Referat Finansowy przy oznakowaniu używa symbolu „FN”.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Referent do spraw gospodarki odpadami

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Ponadto wszyscy pracownicy
Obowiązki:
W zakresie spraw ogólnych: 1. zapewnienie właściwej i terminowej realizacji prowadzonych spraw, 2. rozpatrywanie i przedstawianie kierownictwu Urzędu projektów załatwiania spraw, wniosków i interpelacji z zakresu spraw własnych i zleconych, 3. realizacja zadań z zakresu statystyki państwowej, 4. przygotowywanie dla potrzeb Rady i Burmistrza opracowań, analiz i informacji z zakresu wykonywanych zadań, 5. sygnalizowanie stwierdzonych nieprawidłowości bezpośredniemu przełożonemu, 6. współpraca z organami administracji rządowej, samorządowej, Regionalną Izbą Obrachunkową, i Urzędami Skarbowymi w zakresie prowadzonych spraw, 7. znajomość przepisów z zakresu prawa samorządowego, z zakresu swojego stanowiska oraz przepisów gminnych, 8. posiadanie i systematyczne aktualizowanie przepisów wymienionych w pkt 7, 9. przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych, o ochronie danych osobowych i o tajemnicy skarbowej, 10. planowanie zadań rzeczowych i wydatków dotyczących zakresu prowadzonych spraw na zasadach i w terminach ustalonych przez Skarbnika, 11. dbanie o porządek i ład w miejscu pracy, 12. przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych, 13. przestrzeganie dyscypliny pracy, 14. kompetentne, kulturalne i rzeczowe załatwianie interesantów, 15. wykonywanie innych zadań zleconych przez kierownictwo Urzędu i przełożonych lub wynikających z uchwał Rady 16. zastępowanie stanowiska pracy ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i rozwoju. Zakres uprawnień, a także pozostałych obowiązków określają przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, kodeksu pracy, regulamin organizacyjny Urzędu Miejskiego we Frampolu (w zakresie zadań wspólnych pracowników zatrudnionych w Urzędzie oraz zadań wyznaczonych dla własnego referatu), a także inne obowiązujące akty prawne.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Sekretarz Gminy
Obowiązki:
1. Sekretarz Gminy zapewnia warunki sprawnego funkcjonowania Urzędu, a w szczególności: 1) opracowuje projekty struktury organizacyjnej Urzędu, 2) w uzgodnieniu z Burmistrzem opracowuje podział czynności dla poszczególnych stanowisk, 3) nadzoruje czas pracy i dyscyplinę pracy pracowników samorządowych, 4) dba o wygląd budynku Urzędu i jego otoczenie, 5) planuje koszty utrzymania Urzędu, 6) nadzoruje pod względem celowości i gospodarności wydawanie środków finansowych na materiały i urządzenia biurowe oraz mienie Urzędu, 7) nadzoruje przestrzeganie instrukcji kancelaryjnej, 8) dba o stałe uzupełnianie zbiorów bibliotecznych Urzędu, a przede wszystkim aktów normatywnych, 9) nadzoruje kompletowanie dokumentacji Rady i Burmistrza, 10) współpracuje z sołectwami i zapewnia udział pracownika Gminy w zebraniach wiejskich, 11) prowadzi centralny rejestr umów i porozumień oraz rejestr skarg i wniosków, 12) przyjmuje oświadczenia ostatniej woli spadkodawcy (testament allograficzny), 13) odpowiada za ochronę informacji niejawnych w Urzędzie, 14) wykonuje zadania wynikające z Ustawy o dostępie do informacji publicznej, 15) nadzoruj e prowadzenie kontroli zewnętrznych, 16) wykonuje inne zadania zlecone przez Burmistrza. 2. Sekretarz sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą i realizacją zadań wykonywanych przez Referat Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Społecznych i obsługę gospodarczą.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Urzędu Stanu Cywilnego należy w szczególności: 1) przyjmowanie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, 2) przyjmowanie oświadczeń w sprawach określonych w przepisach o aktach stanu cywilnego, 3) załatwianie spraw związanych z zawarciem małżeństwa wyznaniowego ze skutkami cywilnymi 4) dokonywanie rejestracji stanu cywilnego osób w księgach stanu cywilnego w formie aktów urodzenia, małżeństwa oraz zgonu, 5) dokonywanie zmian w aktach stanu cywilnego na podstawie orzeczeń sądowych, 6) wydawanie z ksiąg stanu cywilnego: a. odpisów zupełnych i skróconych aktów stanu cywilnego, b. zaświadczeń o dokonanych w księgach wpisach lub ich braku, c. zaświadczeń o zaginięciu lub zniszczeniu akt, 7) prowadzenie spraw dotyczących sprostowań aktów stanu cywilnego, 8) prowadzenie innych spraw wynikających z przepisów prawa o aktach stanu cywilnego. 9) prowadzenie spraw związanych z pobieraniem i rozliczaniem dokumentów stwierdzających tożsamość i wydawanie tych dokumentów, 10) prowadzenie spraw zmian imion i nazwisk, 2) W zakresie prowadzenia archiwum zakładowego: a) koordynowanie i nadzorowanie archiwizacji dokumentów tworzonych w referatach i na samodzielnych stanowiskach pracy, b) prowadzenie archiwum Urzędu, 3. Urząd Stanu Cywilnego przy oznakowaniu używa symbolu „USC”.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. samorządu terytorialnego i kontroli zewnętrznej.
Obowiązki:
1. W zakresie samorządu terytorialnego: 1) przygotowywanie w oparciu o zebrane propozycje materiałów na sesje Rady i posiedzenia Komisji, 2) obsługa organizacyjna i kancelaryjno - techniczna Rady i Komisji, 3) prowadzenie ewidencji uchwał Rady i wniosków Komisji oraz czuwanie nad ich realizacją, 4) protokołowanie sesji Rady, 5) przygotowywanie w oparciu o zebrane materiały ramowego planu pracy Rady i Komisji, 6) współdziałanie z organami samorządu mieszkańców osiedli i sołectw, 7) współdziałanie z właściwymi organami w celu przygotowania i przeprowadzenia: a) wyborów do Sejmu i Senatu RP, b) wyboru Prezydenta RP, c) wyborów do rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa, d) wyboru organów samorządu mieszkańców, e) wyboru ławników do sądów powszechnych, f) referendów i konsultacji społecznych, g) wyborów do Izby Rolniczej, h) wyborów do Parlamentu Europejskiego, 8) kierowanie do publikacji uchwał stanowiących prawo miejscowe, 9) przekazywanie Burmistrzowi uchwał Rady oraz wniosków radnych do ich realizacji. 2. W zakresie kontroli zewnętrznej: 1) planowania i realizacji kontroli, w tym: a) wnioskowanie o zarządzenie kontroli w określonych gminnych jednostkach organizacyjnych, b) opracowywanie tez kontrolnych, c) wnioskowanie o zatwierdzenie kandydatów na członków zespołów kontrolnych, d) prowadzenie rejestru upoważnień do prowadzenia kontroli, e) udział w opracowywaniu wniosków pokontrolnych oraz w rozpatrywaniu odwołań od ustaleń kontrolnych. 2) przeprowadzenie kontroli funkcjonalnej jednostek organizacyjnych Gminy. 3) opracowywanie i przedkładanie burmistrzowi rocznej oceny wyników kontroli,

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. księgowości budżetowej.
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Referatu Finansowego należy w szczególności: 1) sporządzanie projektu rocznego budżetu Gminy oraz przedkładanie jego w obowiązującym trybie do uchwalenia, 2) prowadzenie księgowości gminnych funduszy celowych na zasadach określonych przepisami ustaw szczególnych, 3) realizowanie planów dochodów i wydatków budżetowych, dokonywanie analiz w tym przedmiocie oraz opracowywanie wniosków w zakresie gospodarki finansowej dla Burmistrza i Rady, 4) prowadzenie ewidencji składników mienia Gminy, 5) sporządzanie sprawozdań oraz informacji opisowych dotyczących realizacji budżetu i działalności finansowej Gminy, 6) prowadzenie księgowości finansowej, 7) prowadzenie obsługi kasowej Urzędu, oraz rozliczanie się z druków ścisłego zarachowania, 8) współpraca z Regionalną Izbą Obrachunkową, Urzędem Skarbowym, bankami, funduszami i fundacjami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, 9) przeprowadzanie kontroli gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych Gminy, 10) naliczanie i wypłata wynagrodzeń oraz innych należności związanych ze stosunkiem pracy pracownikom samorządowym oraz wykonywanie obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, 11) wykonywanie obowiązków płatnika podatku VAT 12) terminowe i zgodne z przepisami przekazywanie składek od wynagrodzeń pracowników na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, 13) prowadzenie i załatwianie innych spraw związanych z gospodarką finansową Gminy, 14) organizowanie kontroli wewnętrznej zgodnie z przepisami o rachunkowości. 15) prowadzenie księgi druków ścisłego zarachowania, czeków gotówkowych i rozrachunkowych, kwitariuszy przychodowych, 16) dokonywanie zapłaty za rachunki. 2. Referat Finansowy przy oznakowaniu używa symbolu „FN”.

Osoba odpowiedzialna za powstanie informacji:
Administrator Administrator
Data wytworzenia informacji:
2012-12-14
Osoba wprowadzająca informację:
Administrator Administrator
Dodano do BIP dnia:
2012-12-14