Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski we Frampolu

JSON XML

Szczegółowe dane komórki

Nazwa komórki
Zakres obowiązków pracowników Urzędu Miejskiego we Frampolu
Adres komórki
Radzięcka 8, 23-440 Frampol
Telefon
084 685-75-09
Fax
084 685-75-63

Komórka nadrzędna

Pracownicy

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Radca prawny
Obowiązki:
1. Do zadań radcy prawnego należy pełnienie obsługi prawnej, a w szczególności: 1) wydawanie opinii i udzielenie porad prawnych oraz wyjaśnień w zakresie stosowania prawa, 2) opiniowanie pod względem prawnym projektów gminnych aktów prawnych, 3) opiniowanie pod względem prawnym projektów uchwał organów Gminy, 4) występowanie w charakterze pełnomocnika w postępowaniu sądowym i administracyjnym, 5) informowanie o zmianach w obowiązującym stanie prawnym w zakresie działalności Gminy, 6) informowanie organów Gminy o uchybieniach w działalności Gminy w zakresie przestrzegania prawa i o skutkach tych uchybień, 7) opiniowanie skomplikowanych decyzji administracyjnych pod względem prawnym, 8) opiniowanie decyzji dotyczącej rozwiązania z pracownikiem samorządowym stosunku pracy bez wypowiedzenia, 9) opiniowanie projektów ugód w sprawach majątkowych, 10) zawiadamianie organów powołanych do ścigania przestępstw o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, 11) wykonywanie innych zadań wynikających z ustawy o radcach prawnych. 2. Radca prawny przy oznakowaniu używa symbolu „RP”

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Podinspektor ds, mienia i gospodarki nieruchomościami.
Obowiązki:
1. W zakresie geodezji: a. obsługa bazy danych zawierającej ewidencję gruntów i budynków dla potrzeb gminy, b. wnioskowanie o dokonanie zmian w księgach wieczystych, c. umieszczanie i utrzymanie tabliczek z nazwami ulic i placów, d. oznaczanie nieruchomości numerami porządkowymi, e. prowadzenie spraw związanych z podziałem i rozgraniczeniem nieruchomości. f. prowadzenie postępowań dotyczących nazw miejscowości, obiektów fizjograficznych, ulic, g. prowadzenie spraw podziału terytorialnego i zmiany granic administracyjnych gminy. h. wydawanie zaświadczeń o własności nieruchomości. 2. W zakresie mienia i gospodarki nieruchomościami: a. obrót nieruchomościami w sposób zgodny z zasadami prawidłowej i racjonalnej gospodarki, b. tworzenie i gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości, c. sprzedaż i oddawanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu i w drodze bezprzetargowej, d. oddawanie nieruchomości w trwały zarząd, e. prowadzenie spraw w zakresie zlecania wyceny nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży, wnioskowanie w sprawie udzielania bonifikat, f. realizowanie przysługującego Gminie prawa pierwokupu, g. wykonywanie zadań związanych z ustaleniem opłat adiacenckich, h. współdziałanie z organem prowadzącym kataster nieruchomości w sprawie wyłożenia map taksacyjnych i tabel do publicznego wglądu, i. przyjmowanie wniosków o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności i przygotowywanie projektów decyzji w tym zakresie, j. wykonywanie innych zadań wynikających z ustawy o gospodarce nieruchomościami. k. przygotowywanie projektów umów najmu i dzierżawy lokali stanowiących własność Gminy, l. prowadzenie ewidencji zawartych umów najmu i dzierżawy, ł. przygotowywanie projektów uchwał Rady w zakresie stawek czynszowych na terenie Gminy, m. prowadzenie ewidencji składników mienia gminy.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji.
Obowiązki:
Do zakresu działania Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji należy w szczególności: 1. W zakresie budownictwa 1) opracowywanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, 2) współpraca z organami administracji rządowej w zakresie nadzoru budowlanego 2. W zakresie zagospodarowania przestrzennego: 1) przygotowywanie i organizacja pracy nad porządzaniem studium uwarunkowań i przygotowywanie projektów uchwał Rady w sprawach przystąpienia do opracowania i przyjęcia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy, 2) przygotowywanie projektów uchwał w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 3) przygotowywanie materiałów do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 4) prowadzenie dokumentacji planistycznej w zakresie planów miejscowych, 5) przygotowywanie projektów uchwał Rady w przedmiocie rozstrzygnięcia protestu bądź zarzutu przeciwko ustaleniom przyjętym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wyłożonym do publicznego wglądu, 6) prowadzenie aktualizowanego rejestru miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz przechowywanie oryginałów planów, w tym także uchylonych i nieobowiązujących, 7) przygotowanie decyzji o sposobie tymczasowego zagospodarowania terenu. 8) opiniowanie wstępnych projektów podziału działek stwierdzających zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego, 9) wydawanie zaświadczeń potwierdzających lokalizację działek zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. 3. W zakresie gospodarki mieszkaniowej: a. sprawowanie nadzoru nad realizacją ustalonych przez Radę zasad gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy, b. opracowywanie planu remontów lokali gminnych i wnioskowanie o zabezpieczenie w budżecie środków na ten cel, c. prowadzenie nadzoru nad remontami lokali gminnych i ich utrzymaniem, d. realizacja uchwał Rady dotyczących zasad i trybu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Gminy, e. prowadzenie spraw z zakresu ochrony praw lokatorów, f. współpraca i reprezentowanie interesów gminy we wspólnotach mieszkaniowych,

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Podatków i Opłat Lokalnych
Obowiązki:
W zakresie poboru, księgowania i egzekucji podatków od osób prawnych oraz rozliczania opłaty targowej: 1. prowadzenie ewidencji komputerowej podatników i opodatkowanych nieruchomości wg programu podatkowego, 2. przygotowanie decyzji w I instancji w zakresie określania zobowiązań podatkowych osób prawnych w podatku rolnym, leśnym i od nieruchomości, 3. zbieranie informacji niezbędnych do realizacji podatków od osób prawnych – przyjmowanie deklaracji na podatek rolny, leśny i od nieruchomości, 4. dokonywanie kontroli prawidłowości składanych deklaracji na podatek od nieruchomości, 5. analiza składanych deklaracji, wzywanie do korekty oraz dokonywanie korekt tych deklaracji, 6. prowadzenie postępowań podatkowych w sprawach dotyczących stosowania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych – rozłożenia na raty podatku lub zaległości, odroczenia terminu płatności podatku lub zaległości oraz umorzeń zaległości, przygotowywanie decyzji w tych sprawach, 7. wystawianie upomnień dla zalegających w zobowiązaniach, 8. wystawianie tytułów wykonawczych oraz przesyłanie ich do organu egzekucyjnego, 9. rozliczanie inkasentów z poboru opłaty targowej. II. W zakresie poboru, księgowania i egzekucji podatku od środków transportowych: 1. prowadzenie ewidencji komputerowej podatników i opodatkowanych pojazdów wg programu podatkowego, 2. przygotowanie decyzji w I instancji w zakresie określania zobowiązania podatkowego w podatku od środków transportowych, 3. zbieranie informacji niezbędnych do realizacji podatku od środków transportowych – przyjmowanie deklaracji, 4. dokonywanie kontroli prawidłowości składanych deklaracji, 5. analiza składanych deklaracji, wzywanie do korekty oraz dokonywanie korekt tych deklaracji, 6. wystawianie upomnień dla zalegających w zobowiązaniach, 7. wystawianie tytułów wykonawczych oraz przesyłanie ich do organu egzekucyjnego. III. Referat Podatków, opłat lokalnych i zamówień publicznych przy oznakowaniu używa symbolu „PD”

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Burmistrz Frampola
Obowiązki:
1.Obowiązki i kompetencje Burmistrza określają ustawy, Statut Gminy i uchwały Rady; w szczególności Burmistrz: 1)wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników Urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. 2)realizuje politykę kadrową i odpowiada za przestrzeganie przepisów prawa związanych ze stosunkiem pracy, 3)kieruje bieżącymi sprawami Gminy oraz reprezentuje ją na zewnątrz, 4)organizuje wykonanie uchwał Rady, 5)wydaje decyzje z zakresu administracji publicznej, 6)może upoważnić Zastępcę Burmistrza lub innych pracowników Gminy do wydawania decyzji administracyjnych w jego imieniu, 7)jest szefem obrony cywilnej, 8)ustala regulamin pracy Urzędu oraz inne akty wewnętrzn 2.Burmistrz sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą i realizacją zadań wykonywanych przez: a. Zastępcę Burmistrza, b. Sekretarza, c. Skarbnika, d. Radcę prawnego, e. Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, f. Kierowników Referatów.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. księgowości budżetowej.
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Referatu Finansowego należy w szczególności: 1) sporządzanie projektu rocznego budżetu Gminy oraz przedkładanie jego w obowiązującym trybie do uchwalenia, 2) prowadzenie księgowości gminnych funduszy celowych na zasadach określonych przepisami ustaw szczególnych, 3) realizowanie planów dochodów i wydatków budżetowych, dokonywanie analiz w tym przedmiocie oraz opracowywanie wniosków w zakresie gospodarki finansowej dla Burmistrza i Rady, 4) prowadzenie ewidencji składników mienia Gminy, 5) sporządzanie sprawozdań oraz informacji opisowych dotyczących realizacji budżetu i działalności finansowej Gminy, 6) prowadzenie księgowości finansowej, 7) prowadzenie obsługi kasowej Urzędu, oraz rozliczanie się z druków ścisłego zarachowania, 8) współpraca z Regionalną Izbą Obrachunkową, Urzędem Skarbowym, bankami, funduszami i fundacjami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, 9) przeprowadzanie kontroli gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych Gminy, 10) naliczanie i wypłata wynagrodzeń oraz innych należności związanych ze stosunkiem pracy pracownikom samorządowym oraz wykonywanie obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, 11) wykonywanie obowiązków płatnika podatku VAT 12) terminowe i zgodne z przepisami przekazywanie składek od wynagrodzeń pracowników na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, 13) prowadzenie i załatwianie innych spraw związanych z gospodarką finansową Gminy, 14) organizowanie kontroli wewnętrznej zgodnie z przepisami o rachunkowości. 15) prowadzenie księgi druków ścisłego zarachowania, czeków gotówkowych i rozrachunkowych, kwitariuszy przychodowych, 16) dokonywanie zapłaty za rachunki. 2. Referat Finansowy przy oznakowaniu używa symbolu „FN”.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Ponadto wszyscy pracownicy
Obowiązki:
W zakresie spraw ogólnych: 1. zapewnienie właściwej i terminowej realizacji prowadzonych spraw, 2. rozpatrywanie i przedstawianie kierownictwu Urzędu projektów załatwiania spraw, wniosków i interpelacji z zakresu spraw własnych i zleconych, 3. realizacja zadań z zakresu statystyki państwowej, 4. przygotowywanie dla potrzeb Rady i Burmistrza opracowań, analiz i informacji z zakresu wykonywanych zadań, 5. sygnalizowanie stwierdzonych nieprawidłowości bezpośredniemu przełożonemu, 6. współpraca z organami administracji rządowej, samorządowej, Regionalną Izbą Obrachunkową, i Urzędami Skarbowymi w zakresie prowadzonych spraw, 7. znajomość przepisów z zakresu prawa samorządowego, z zakresu swojego stanowiska oraz przepisów gminnych, 8. posiadanie i systematyczne aktualizowanie przepisów wymienionych w pkt 7, 9. przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych, o ochronie danych osobowych i o tajemnicy skarbowej, 10. planowanie zadań rzeczowych i wydatków dotyczących zakresu prowadzonych spraw na zasadach i w terminach ustalonych przez Skarbnika, 11. dbanie o porządek i ład w miejscu pracy, 12. przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych, 13. przestrzeganie dyscypliny pracy, 14. kompetentne, kulturalne i rzeczowe załatwianie interesantów, 15. wykonywanie innych zadań zleconych przez kierownictwo Urzędu i przełożonych lub wynikających z uchwał Rady 16. zastępowanie stanowiska pracy ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i rozwoju. Zakres uprawnień, a także pozostałych obowiązków określają przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, kodeksu pracy, regulamin organizacyjny Urzędu Miejskiego we Frampolu (w zakresie zadań wspólnych pracowników zatrudnionych w Urzędzie oraz zadań wyznaczonych dla własnego referatu), a także inne obowiązujące akty prawne.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Mł. referent ds. kancelaryjnych i obsługi sekretariatu.
Obowiązki:
1. W zakresie spraw gospodarczych: 1) gospodarka lokalami biurowymi Urzędu, zabezpieczenie mienia i organizacja ochrony budynku, 2) organizowanie remontów i konserwacji budynku Urzędu, 3) zaopatrzenie materiałowo-techniczne na cele administracyjne, 4) prowadzenie zbioru przepisów prawnych, 5) obsługa kserokopiarki, łącznicy telefonicznej i faksu, 6) zamawianie i rozprowadzanie wśród zainteresowanych pracowników czasopism i innych wydawnictw fachowych szczególnie o tematyce samorządowej, 7) gospodarka odzieżą roboczą i ochronną, 8) utrzymanie czystości pomieszczeń Urzędu, 9) gospodarka tablicami i pieczęciami urzędowymi, 10) przyjmowanie i wysyłanie korespondencji Urzędu. 11) dozorowanie budynków administrowanych przez Urząd, 12) prowadzenie ewidencji i znakowania środków trwałych w użytkowaniu.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Urzędu Stanu Cywilnego należy w szczególności: 1) przyjmowanie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński, 2) przyjmowanie oświadczeń w sprawach określonych w przepisach o aktach stanu cywilnego, 3) załatwianie spraw związanych z zawarciem małżeństwa wyznaniowego ze skutkami cywilnymi 4) dokonywanie rejestracji stanu cywilnego osób w księgach stanu cywilnego w formie aktów urodzenia, małżeństwa oraz zgonu, 5) dokonywanie zmian w aktach stanu cywilnego na podstawie orzeczeń sądowych, 6) wydawanie z ksiąg stanu cywilnego: a. odpisów zupełnych i skróconych aktów stanu cywilnego, b. zaświadczeń o dokonanych w księgach wpisach lub ich braku, c. zaświadczeń o zaginięciu lub zniszczeniu akt, 7) prowadzenie spraw dotyczących sprostowań aktów stanu cywilnego, 8) prowadzenie innych spraw wynikających z przepisów prawa o aktach stanu cywilnego. 9) prowadzenie spraw związanych z pobieraniem i rozliczaniem dokumentów stwierdzających tożsamość i wydawanie tych dokumentów, 10) prowadzenie spraw zmian imion i nazwisk, 2) W zakresie prowadzenia archiwum zakładowego: a) koordynowanie i nadzorowanie archiwizacji dokumentów tworzonych w referatach i na samodzielnych stanowiskach pracy, b) prowadzenie archiwum Urzędu, 3. Urząd Stanu Cywilnego przy oznakowaniu używa symbolu „USC”.

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. samorządu terytorialnego i kontroli zewnętrznej.
Obowiązki:
1. W zakresie samorządu terytorialnego: 1) przygotowywanie w oparciu o zebrane propozycje materiałów na sesje Rady i posiedzenia Komisji, 2) obsługa organizacyjna i kancelaryjno - techniczna Rady i Komisji, 3) prowadzenie ewidencji uchwał Rady i wniosków Komisji oraz czuwanie nad ich realizacją, 4) protokołowanie sesji Rady, 5) przygotowywanie w oparciu o zebrane materiały ramowego planu pracy Rady i Komisji, 6) współdziałanie z organami samorządu mieszkańców osiedli i sołectw, 7) współdziałanie z właściwymi organami w celu przygotowania i przeprowadzenia: a) wyborów do Sejmu i Senatu RP, b) wyboru Prezydenta RP, c) wyborów do rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa, d) wyboru organów samorządu mieszkańców, e) wyboru ławników do sądów powszechnych, f) referendów i konsultacji społecznych, g) wyborów do Izby Rolniczej, h) wyborów do Parlamentu Europejskiego, 8) kierowanie do publikacji uchwał stanowiących prawo miejscowe, 9) przekazywanie Burmistrzowi uchwał Rady oraz wniosków radnych do ich realizacji. 2. W zakresie kontroli zewnętrznej: 1) planowania i realizacji kontroli, w tym: a) wnioskowanie o zarządzenie kontroli w określonych gminnych jednostkach organizacyjnych, b) opracowywanie tez kontrolnych, c) wnioskowanie o zatwierdzenie kandydatów na członków zespołów kontrolnych, d) prowadzenie rejestru upoważnień do prowadzenia kontroli, e) udział w opracowywaniu wniosków pokontrolnych oraz w rozpatrywaniu odwołań od ustaleń kontrolnych. 2) przeprowadzenie kontroli funkcjonalnej jednostek organizacyjnych Gminy. 3) opracowywanie i przedkładanie burmistrzowi rocznej oceny wyników kontroli,

Imię i nazwisko:
Stanowisko:
Inspektor ds. księgowości budżetowej.
Obowiązki:
1. Do zakresu działania Referatu Finansowego należy w szczególności: 1) sporządzanie projektu rocznego budżetu Gminy oraz przedkładanie jego w obowiązującym trybie do uchwalenia, 2) prowadzenie księgowości gminnych funduszy celowych na zasadach określonych przepisami ustaw szczególnych, 3) realizowanie planów dochodów i wydatków budżetowych, dokonywanie analiz w tym przedmiocie oraz opracowywanie wniosków w zakresie gospodarki finansowej dla Burmistrza i Rady, 4) prowadzenie ewidencji składników mienia Gminy, 5) sporządzanie sprawozdań oraz informacji opisowych dotyczących realizacji budżetu i działalności finansowej Gminy, 6) prowadzenie księgowości finansowej, 7) prowadzenie obsługi kasowej Urzędu, oraz rozliczanie się z druków ścisłego zarachowania, 8) współpraca z Regionalną Izbą Obrachunkową, Urzędem Skarbowym, bankami, funduszami i fundacjami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, 9) przeprowadzanie kontroli gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych Gminy, 10) naliczanie i wypłata wynagrodzeń oraz innych należności związanych ze stosunkiem pracy pracownikom samorządowym oraz wykonywanie obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, 11) wykonywanie obowiązków płatnika podatku VAT 12) terminowe i zgodne z przepisami przekazywanie składek od wynagrodzeń pracowników na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, 13) prowadzenie i załatwianie innych spraw związanych z gospodarką finansową Gminy, 14) organizowanie kontroli wewnętrznej zgodnie z przepisami o rachunkowości. 15) prowadzenie księgi druków ścisłego zarachowania, czeków gotówkowych i rozrachunkowych, kwitariuszy przychodowych, 16) dokonywanie zapłaty za rachunki. 2. Referat Finansowy przy oznakowaniu używa symbolu „FN”.

Osoba odpowiedzialna za powstanie informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-12-14
Osoba wprowadzająca informację:
Administrator Administrator
Dodano do BIP dnia:
2012-12-14